10 vajalikku mööblieset esimese üürikorteri sisustamiseks

10 vajalikku mööblieset esimese üürikorteri sisustamiseks

Omaette elama kolimine on suur samm. Väga tihti astutakse see samm siis, kui gümnaasium on selja taha jäänud ja ees ootab õpingute jätkamine ülikoolis.

Teise linna kolides tuleb sel juhul lahendada ka elukoha küsimus.

Paljud kolivad ühiselamusse, kuid seal ei jätku kohti kõigile ning valida tuleb tõenäoliselt korteri üürimine. Turult võib leida päris soodsaid lahendusi, ent tihtipeale ootab korterisse sisenedes ees neli seina ja tühi ruum.

Mis on need mööbliesemed, mis oleks vaja esmalt soetada, et uus üürikodu võimalikult mugavaks muuta?

 

Voodi

Kvaliteetse madratsiga voodi tagab korraliku öise une, nii et päeval on kergem keskenduda õpingutele ja muudele tegevustele. Suures korteris võib osta korraliku kaheinimesevoodi, väiksemas korteris tasub kaaluda narivoodit, mis tõstab magamisaseme lae alla ja jätab voodi alla lisaruumi, kuhu saab paigutada laua või kapi.

 

Riidekapp või kummut

… mis on piisavalt suur, et sinna mahuksid mugavalt ära kõik riided. Eriti hea on see, kui kapis on ruumi ka kottide või jalanõude jaoks, mida parasjagu ei kasuta ja mille saab esikust jalust ära tõsta.

 

Diivan

Väikeses üürikorteris on lahtikäiv diivan päevasel ajal mugavaks istumiskohaks ning ööseks muutub korterielaniku magamisasemeks. Kui magamistuba on eraldi, saab lahtikäivat diivanit kasutada külaliste majutamiseks.

 

Kirjutuslaud

Enamik ülikooliaegseid koolitöid on vaja teha arvuti taha ning õige kõrgusega laud aitab tervist hoida. Laua juurde peaks muidugi kuuluma ka ergonoomiline arvutitool, nii et pikki tunde poleks vaja veeta diivanil, vaid saab rahulikult laua taga tööd teha.

 

Söögilaud

Vajadusel saab süüa ka kirjutuslaua taga, ent olenevalt köögi suurusest õnnestub sinna ehk mahutada kas väiksem või suurem söögilaud. Söögilaua juurde käivad muidugi ka toolid. Heaks variandiks on osta toolid, mida saab üksteise peale ladustada või kokku lappida. Sellisel moel ei võta toolid väga palju ruumi, ent kui on külalised tulemas, jagub istumiskohti kõigile.

 

Külmkapp

möödapääsmatu tarbeese igas korteris. Ostes tasub eelistada kõrget energiaklassiga mudelit, kuid mõelda ka sellele, mida seal säilitama hakatakse. Kui sügavkülma ei planeerita kasutada, piisab väiksemast külmikust, kus sügavkülma osa on pisike sahtlike. Täismõõdus külmkapi ostmine ühele inimesele on ebavajalik.

 

Pliit

Ka pliidi puhul tasub vaadata väiksemaid ja soodsamaid variante. Praeahjuga pliit on klassikaline lahendus, ent kui ahju kasutatakse vaid pannide ja pottide hoidmiseks, piisab ka kahe pliidiplaadiga lauapliidist.

Vajadusel saab väikese lauapliidi asendada ahjuga lauapliidiga, mille peal saab kõik vajalikud toidud tehtud, kuid mis hoiab samas märkimisväärselt ruumi kokku.

Väikestest köögimasinatest tasub osta veel elektriline veekeetja ja mikrolaineahi. Kuigi mõlemata on võimalik hakkama saada, teeb nende olemasolu elu mugavamaks ja kiiremaks.

 

Pesumasin

Tarbeesemena sobib teiste mööbliesemete hulgas välja tuua ka pesumasin. Väike ja energiasäästlik pesumasin peaks katma põhilised vajadused.

Rohkete eriprogrammidega kalli masina asemel tasub eelistada lihtsamat mudelit, mida on lihtne kasutada ja soetamine ei ole kallis. Ka kasutatud masin on hea valik – mitmed kasutatud kodumasinate müüjad pakuvad pikka garantiid, ning kasutatud masina soetamine on uue ostmisest tihti 2-3 korda soodsam. Kuid kui rahaliselt võimalik, tasub eelistada pesumasinale pea alati “kaks ühes” lahendust, kus pesumasinaga koos on ka kuivati – see teeb pesupesemise tunduvalt kiiremaks ja mugavamaks.

 

Peegliga vannitoakapp

Mööbliese, mis tihtipeale ära unustatakse, kuid mis tegelikult on äärmiselt oluline ning millest igapäevaelus kindlasti puudust hakatakse tundma. Valida tasub peegliga mudel, mis mahutab ära kõik vannitoatarvikud ning esmased meditsiinivahendid nagu valuvaigistid ja plaastrid. Avariiulitega vannitoakapp võib olla ebameeldiv kasutada, sest sellisel moel on külalistele kõik näha, nii et eelistada tasub sahtlite või ustega kappi.

 

Esikukapp

Veel üks mööbliese, mis ära ununeb, kuid mille olemasolu teeb elu mugavamaks. Madalasse esikukappi saab saapad ja kingad jalust ära panna ning sinna vajadusel istuda või toidukotti toetada. Täissuuruses esikukappi käivad üleriided ning kui esikukapi küljes on ka peegel, saab endale enne väljaminekut pilgu peale visata.

Mitmetel juhtudel on võimalik mööblit ka kombineerida ja osta nutikad kaks-ühes lahendused, mis aitavad säästa ruumi ja raha.