Kas valida eraldiseisvad riiulid-kapid, või üks sektsioonkapp?

Kas valida eraldiseisvad riiulid-kapid, või üks sektsioonkapp?

Olenemata sellest, kas tegu on viimase moe järgi sisustatud uue koduga või vana maamajaga võib olla kindel, et uksest sisse astudes näeb riiuleid ja kappe. Panipaikade välimus ja eelistus on küll aastatega muutunud, ent vajadus nende järgi ei ole kuskile kadunud.

Laias laastus on tänapäeval eriti korterites panipaikade osas vaja teha valik kas suurema sektsioonkapi, või eraldiseisvate riiulite ja kappide vahel. Garderoobi või eraldi panipaika näiteks trepimademe all ei pruugi paljudes ruumides olla. Kuigi sektsioonkapid iseenesest juba koosnevad erinevatest riiulitest, tasub hinnata tegelikke vajadusi ning seda, kas eraldiseisvad riiulid võivad osutuda targemaks valikuks.

 

Õhulise mulje jätavad riiulid ja klaaspinnad

Kui tahta luua tuppa õhulist ja ruumikat muljet, tuleb kasutada lahendusi, mis ei blokeeri nägemisvälja. See ei tähenda madalaid ja väikeseid kappe, vaid soetada võib ka suure maast laeni ulatuva riiuli. Ainus, millele tähelepanu pöörata on see, et riiulid oleksid näiteks klaasist ning et asju riiulile paigutades jääksid paigutusse augud, et toa teist seina näha.

Teise variandina võib mõelda seinale kinnitatud riiulitele. Eelkõige aitavad need põrandapinda säästa. Asetsedes põrandast kõrgemal, jätavad riiulid seinal ka avarama mulje kui tihedalt seina äärde lükatud sügavad sektsioonkapid.

Skaala teises otsas on aga lahendused, mis blokeerivad nägemisvälja ja mida võib seega kasutada soovi korral ka ruumi jagajana. Üks suur ja massiivne sektsioonkapp ruumi keskel aitab toa kaheks jagada, lubades toa ühte ossa planeerida näiteks kontorinurga. Eraldi seisvate riiulitega ei pruugi sellist efekti saavutada.

 

Tõsta tuba ümber nii tihti, kui tahad

Eraldi seisvate riiulite suureks eeliseks on võimalus kõike vastavalt soovile ümber paigutada. Ühes tükis sektsioonkapp pakub vähem vabadust – sellisel kujul nagu sa ta ostad, sellisel kujul saab ta ka üles ja jääb kasutusse. Kui on vaja midagi muuta, saab seda teha vaid kapi sees ja asjade paigutuse mõttes – raamatud uuele riiulile ning pisividinate sahtlisse näiteks sokid. Vajadusel saab muidugi lisada ka karbikesi, mis aitavad ruumi paremini ära kasutada, ent üldmulje jääb samaks.

Riiulite ja kapikestega on teine lugu: kõike saab ümber tõsta, üksteise otsa laduda või teineteise kõrvale ritta seada. Tulemuse saab luua vastavalt soovile. Muidugi ei sobi kõik mööbliesemed üksteise otsa tõstmiseks.

 

Toa kujundus muutub koos soovidega

Samas on võimalik osta moodulitest koosnev riiulite komplekt. Selline süsteem lubab mooduleid ilma mingite muredeta ümber paigutada ning tihtipeale on võimalik mooduleid ka juurde osta, kui läheb varasemast rohkem ruumi vaja.

On loogiline, et sinu elukoht muutub vastavalt sellele, kuidas sina muutud. Kui üksikul inimesel läheb vaja vähem kapipinda, siis elukaaslase sissekolimisel jääb järsku ruumist puudu. Võimalus lihtsalt paar väikest kapikest juurde soetada ja need juba olemasolevate külge kinnitada, teeb elu oluliselt lihtsamaks.

Eraldiasetsevad riiulid ja kapid võivad olla mõistlikuks valikuks inimestele, kes kolivad tihti või alles alustavad oma elukoha sisseseadmisega. Riiulite ja väiksemate kappide kolimine on suhteliselt lihtne ning neid on võimalik mahutada mugavalt igasse ruumi. Suur sektsioonkapp ei pruugi kõikjale mahtuda ning selle transportiminegi võib küllaltki tülikas olla, nõudes mitut inimest appi.

Samal ajal on aga sektsioonkapp suurte perede lemmik, sest sinna mahub kõik vajalik. Lisaks meeldib see ka inimestele, kes soovivad lihtsalt võimalikult vähe mööblitükke ja eelistavad ühte massiivsemat lahendust mitmele väiksemale.

Kaup24 e-poest leiad parima valiku sisustuskaupu, kodutehnikat ja kõike muud vajalikku.

Sisuturundus