Nutikellad teevad igapäevasest liikumisest põneva mängu

Nutikellad teevad igapäevasest liikumisest põneva mängu

Nutikellad on viimaste aastate jooksul teinud hüppelise arengu ja jõudnud massidesse. Huvitavad kasutusvõimalused teevad neist iga nädalaga üha populaarsema müügiartikli.

Kuna tänapäeval luuakse nutikelladele erinevaid äppe ja rakendusi, siis on võimalused kellast maksimumi võtta piiramatud. Nutikellad teenivad oma nime ja nende rakenduste ja võimaluste parimaks kasutamiseks kulub päevi või isegi nädalaid. Üks on kindel – mida rohkem sa funktsioone ja võimalusi tundma õpid, seda enam hakkad oma tarka nutikella hindama.

Toome sinuni lühikese ülevaate huvitavatest vidinatest ja tegevustest, millega nutikell sind üllatab ja argipäeva põnevamaks muudab.

 

Ülevaade nutikelladest

Nutikell on nagu tavaline käekell, mille võimaluste hulka kuuluvad lisaks ajanäitamisele ka palju erinevad funktsioonid – mis seni olid omased ainult pihuarvutitele ja nutitelefonidele. Tänapäevased nutikad kellad ühilduvad nutitelefoniga ja võimaldavad ka vastu võtta kõnesid, hallata sõnumeid ja meile.
Selliste kellade valik on turul suur, tippmudelitel on funktsioonide ja võimaluste rohkus laialdane. Enamikel nutikelladel kuuluvad lisafunktsioonide alla järgmised võimalused, ja mitte ainult need.

  • Sammuloendur
  • Termomeeter
  • Kaloriloendur
  • Baromeeter

See on ainult lühike ülevaade erinevatest võimalustest, mida nutikell pakub. Nutikella ühilduvus internetiga loob piiramatu võimaluste maailma. Nutikellade aktiivusrakendused aitavad jälgida igapäevatoimetuste käigus läbitud distantsi ja tehtud sammude arvu.

Lisaks saab jälgida pulssi ja põletatud kalorite arvu. Rakendused on haaravad ja igapäevaselt oma tervisenäitajaid jälgida on päris huvitav.

 

Rakendused ja võimalused

Nutikella abil saad oma igahommikuse rutiinse töömarsruudi muuta huvitavaks mänguks. Igapäevane läbitav distants saab sinu nutikella abil hulga näitajaid: distants, liikumise kiirus, kulutatud energia, pulss ja südamelöögid.
Kella või telefoni ekraanil kuvatakse sulle kõiki näitajaid ilusas graafilises esituses. Niisugune lahendus aitab paremini jälgida kuvatavaid andmeid ja võrrelda sinu erinevate perioodide aktiivsust.

Andmeid teades saad võtta mõõtu ka oma sõpradega. Nii muutub igapäevane liikumine justkui võistluseks sõprade ja kolleegide vahel. See tekitab võistlusmomenti ja paneb tahes-tahtmata aktiivsemalt liikuma.

Sportrakenduste abil saad nutikellast isikliku treeneri sellistel tegevustel nagu kõndimine, jooksmine ja ujumine. Lisaks saab monitoorida tegevust ergomeetril, velotrenažööril ja stepperil.
Näiteks ujumisel aitab kõrgema hinnaklassi nutikell lugeda ka basseinis läbitud distantsi, mõõta ujumise keskmist kiirust ning kulutatud energiat.

Lisaks kõigele eeltoodule saad nutikella vahendusel kontrollida ja saada andmeid teistest seadmetest, enamasti telefonidest. Tavaliselt toetavad nutikellad ka WiFi, Bluetooth ja GPS tehnoloogiaid.

 

Rohkem funktsioone, rohkem põnevust

Nutikella võimaluste tundma õppimine võtab aega. Esimesest päevast alates tead, mida kell teha oskab. Kuid tegelik maagia selgub vähemalt nädala, ning pigem kahe-kolme nädala pärast. Selleks ajaks on kogunenud piisavalt andmeid, mis räägivad sulle sinu käitumisest ausamalt, kui nii mõnigi uue aasta alguses antud lubadus.

Siis on teada, kui palju sa igapäevaselt tegelikult liigud. Ning kas peaksid midagi enda elustiilis muutma, et liikuda rohkem. Tihti piisab ühest pooletunnisest jalutuskäigust, mille lisad enda päeva.

Mida enam funktsioone sa tundma õpid, seda huvitavamaks nutikella kasutamine igapäevaselt muutub. Kasutades aktiivsusrakendusi saad igapäevaselt hea ülevaate oma tervisenäitajatest ja kehalisest aktiivsusest.

Suure nutikellade valiku leidsime Kaup24.ee e-poest – viska pilk peale, ehk leiad ka enda lemmiku!