10 soovitust kolimiseks üürikorterisse

10 soovitust kolimiseks üürikorterisse

Paljude noorte jaoks tähendab sügise saabumine seda, et on aeg vanematekodust välja kolida ning üürikorterisse sisse kolida. Et kolimine ja uues kohas sisse elamine õnnestuks, jagame 10 mõtet.

 

Uuri välja, mis üürikorteris olemas on

Kui sa lähed korterit vaatama, küsi kindlasti üle, mis asjad korterisse jäävad. Võib juhtuda, et enne kui sina sisse kolid, viiakse sealt minema nii laud kui ka voodi. Mõnikord on üürikorteris olemas kõik vajalik, alates nugadest ja kahvlitest ning lõpetades voodipesuga. Teine kord pole aga korteris mitte midagi muud kui neli valget seina ja kogu sisustus on vaja ise muretseda.

 

Koosta üürileping

Korralik üürileping kaitseb sinu õiguseid. Lisaks rendile kuulub üürilepingusse ka see, kes milliseid kulutusi maksab ning mis asjad korteris üleandmise hetkel olemas olid. Üürilepingus saab fikseerida ka juba kahjustatud mööbli, nii et kui välja kolid, ei pea sa maksma kahjustuste eest, mis tegelikult juba olemas olid.

 

Tee nimekiri kõigest, mida igapäevaeluks vaja

Esimest korda omaette kolides on kerge jätta kahe silma vahele mitmed eluks olulised asjad, mis vanas kodus justkui imekombel ise olemas on. Kas sul on olemas vähemalt kaks komplekti voodipesu? Aga vannilinad ja käterätikud? Kuidas sa koristad – tolmuimeja, hari või põrandalapp?

 

Võta esialgu kaasa ainult vajalik

Sa võid tunda soovi oma uus kodu kõige vajalikuga igaks juhuks üle kuhjata, kuid hoia end tagasi ning vaata, mida sa oma igapäevaelus tegelikult vajad. Vajalikud asjad saad jooksvalt nimekirja lisada ja järgmisel poeskäigul koju tuua.

 

Kasuta kõiki panipaiku

Suurem osa üliõpilaste elukohtadest ei ole ruumikad paleed, vaid pigem väiksemat sorti korterid. Selleks, et korteris ka liikumisruumi oleks, kasuta ruumi targalt. Näiteks on madal kapp koridoris heaks kohaks, kuhu jalanõud eest ära tõsta. Samas pakub see ka istumisvõimalust või kottide toetuskohta.

 

Osta see, mida sa reaalselt ka kasutad

Võtame näiteks köögi. Alati ei ole vaja täismõõdus suur pliiti. Kui sa tead, et sa ei küpseta kunagi, piisab ka kahe keedualaga lauapliidist. Kiireks toidutegemiseks on asendamatuks aga kiirkeedukann ja mikrolaineahi.

 

Kaks ühes lahendused

Kaks ühes lahendused aitavad säästa nii ruumi kui ka raha. Kas sul on ikka vaja eraldi söögilauda ja kirjutuslauda? Ehk saad need kaks üheks liita ja selle arvelt põrandaruumi juurde võita. Ning miks osta eraldi diivan, kui saab kasutada diivanvoodit? Stiilne diivanvoodi muudab ruumi ühe liigutusega magamistoast elutoaks ja vastupidi.

 

Luba endale hea ööuni

Magamistoaga jätkates, siis uni on üks asi, mille pealt üliõpilane ei saa kokku hoida. Hästi väljapuhanult kulgeb ka õppimine hulga paremini! Soeta hea uus madrats, mis on sinule sobiva jäikusega. Kui kasutad diivanvoodit, siis kuigi tänapäevased diivanvoodid on küllaltki mugavad, võid vajada kattemadratsit.

 

Muuda üürikorter koduks

Isegi kui sa ei kavatse üürikorteris elada kauem kui ühe õppeaasta, aitab korterile oma näo andmine end mugavamalt tunda. Kinnita seintele fotod endast ja sõpradest, pane riiulile mõned nipsasjad ja raamatud. Kardinad ja voodipesu võid muidugi enda lemmiku vastu välja vahetada ning lemmikpadjad või lemmikvaip loovad tõeliselt hubase tunde.

 

Avasta ümbrust

Sinu kodu on sinu kindlus, kuid hea on teada ka seda, mis toimub kindlusest kaugemal. Tervita naabreid, et suhted hea alguse saaksid. Tõenäoliselt on headest suhetest abi hetkel, kui seda vähe oodata oskad.

Samuti vaata, mis poed ja söögikohad on ümbruskonnas. Missugused võimalused on trennis käimiseks. Kui sa tead oma uuest elukohast rohkemat, aitab see sul end igati mugavamalt ja turvalisemalt tunda.