Parnunoored.ee

Peaasi.ee – kõik vaimsest tervisest

Peaasi.ee tegevus on seotud noorte vaimse tervise probleemide ennetamise ja õigeaegse abi otsimise soodustamisega, sildistamise ja häbimärgistamise vähendamisega.

Portaal Peaasi.ee keskendub vaimse tervise varjupoolele – häiretele.

Portaalis on kirjeldatud enam levinud psüühikaprobleemid, nende võimalikud põhjused ja ravi. Ühtlasi leiab sealt infot, kuidas ennast aidata ja kuidas olla toeks, kui lähedasel on vaimse tervise häire.

Eraldi teemana on käsitletud häirete kohta levivaid müüte ja eelarvamusi, kuna need on üheks oluliseks häirete krooniliseks muutumise ja süvenemise põhjuseks.

Lisaks on Peaasi potaalil Youtube kanal vaimse tervise temaatiliste klippide ja kogemuslugudega – https://www.youtube.com/channel/UC33QISDqwa_pkGRGUC3xadQ.

Peaasi.ee meeskond pakub ka vaimse tervise ning selle hoidmise, probleemide ning nende leevandamise alaseid koolitusi, seminare ja töötube – http://peaasi.ee/koolitused/.

Esmane sihtgrupp on küll noored, kuid asjakohast infot jagatakse meelsasti ka pereliikmetele, sõpradele ning noortega tegelevatele spetsialistidele (õpetajad, noorsootöötajad jt).

Peaasi.ee tuumikusse kuuluvad kogemustega vaimse tervise ja noorsootöö spetsialistid – http://peaasi.ee/peaasi-ee-meeskond/.

E-nõustamine toimub e-mailide vahendusel, kirjadele vastavad kogemustega psühholoogid.
Vastatakse 2 päeva jooksul ning kirjade saatja ja sisu hoitakse konfidentsiaalsena – http://peaasi.ee/kysi-noustajalt/