Ideid koolivaheaja sisustamiseks

Ideid koolivaheaja sisustamiseks

Koolivaheaja saabumist ootavad pikisilmi nii õpilased kui ka lapsevanemad, sest siis on suurepärane aeg perega mõnusalt aega veeta. Kui aga vaheaeg on lähenemas, kuid ideesid napib, siis siit võid leida inspiratsiooni.

 

Välismaareis

Kui oled juba ammu mõelnud, et Eesti suvi pole päris see õige, siis tasub mõelda päikese püüdmisele kaugemal. Koolivaheajad on väga populaarne aeg reisimiseks ning seetõttu tasub veidi ette planeerida ning seda mitte viimasele hetkele jätta.

Kui siinne suvi on aga teie pere jaoks ammendav, siis on võimalus ka minna kultuurireisile mõnda muusse välisriiki. Kui te ei soovi reisi eelarvet kuigi suureks ajada, võib vaadata lähemal asuvaid riike. Miks mitte avastada Lätit või Leedut, sest ka meie naaberriigid pakuvad küllaldaselt avastamisrõõmu.

 

Talvistel vaheaegadel talverõõme nautima

Talvistel vaheaegadel aga pane suusad alla ja võta sellest aastaajast maksimumi. Kui sinu maitsele on sobilikum mäesuusatamine, siis saab praegu juba mitmes kohas ka kodumaal seda harrastada. Kui aga siinsed mäed ei paku enam pinget, tasub elamusi siiski piiri taha otsima minna.

Murdmaa huvilistele on aga tunduvalt rohkem võimalusi ning selleks ei pea ka välismaale piiluma. Paljud tervisespordikeskused pakuvad ka suuskade laenutamise võimalust, niiet ka see ei saa olema takistuseks.

 

Spaapuhkus

Tõeliseks lõõgastumiseks aga vali spaapuhkus endale meelepärases linnas. Enamustes suuremates linnades on olemas spaakeskused, kus pakutakse erinevaid protseduure igale maitsele. Sellisel puhkusel saab ennast korralikult välja lülitada ja tunda ennast justkui välismaisel reisil.

Kindlasti läheb selline puhkus peale ka lapsperele, seetõttu on spaapuhkus selline universaalne hea puhkuse vorm.

 

Tunne kodumaad

Välismaal käia on küll väga tore ning hea vaheldus igapäevarutiinile, kuid selle jaoks ei peagi alati nii kaugele minema. Kui just sooja otsima ei lähe, siis on kindlasti ka kodumaal nii mõndagi avastada.

Suvisel ajal paki pere autosse ning avasta rohkeid RMK alasid Miks mitte seekord ette võtta näiteks Rakvere, Narva või hoopis Vormsi saarele ratastega ring peale teha?

 

Fotosessioon perega

Veidi teistmoodi mõte, mida tasub proovida, on perekonnaga pildistamine. Valige välja omale meelepärane fotograaf ning tehke mälestuseks pilte. Vastavalt soovile saab toredaid kaadreid nii stuudios kui ka looduses, seega leidub midagi igale maitsele. Selle võite teha ka omale peretraditsiooniks ning näiteks iga aasta teha  mingi temaatikaga.

Aastaid hiljem on neid pilte vahva kõik koos jälle vaadata ja võimalus on ka mõni jõulukaardina sõpradele laiali saata.

 

Muuseumikülastus

Vaheaja kultuurselt sisustamiseks võta ette muuseumikülastus. Kui sellesse teemasse hakata süvenema, siis võid avastada, et leidub palju muuseume, mille olemasolust ei pruugi teadagi.

Leia oma perele sobivaim ning avastage koos enda jaoks midagi uut ja põnevat ning samas kasulikku.

 

Teatrikülastus

Kui kultuurilainel jätkata, siis alati hea mõte on minna mõnda head etendust vaatama. Suvisel ajal on mitmeid huvitavaid suveetendusi ning muul ajal võib erinevat klassikat mitmes teatris leida.

Pane tähele vaid seda, et omale sobivale ajale piletite hankimiseks tuleb päris varakult jaole saada.

Nende tegevuste hulgast võib leida midagi nii lühemateks vaheaegadeks kui ka pika suvepuhkuse jaoks. Tegelikult on nii palju tegevusi ja ideid, kuid tuleb ennast lihtsalt kätte võtta ja tegutseda. Muidugi pole miskit viga ka kodus hästi veedetud ajal, aga seda saab ju iga päev teha.